آموزش وردپرس
خانه / عناوین کل اخبار / نفت و انرژی / برق و اب / صنعت برق توان جذب سالانه ۲ تا ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را دارد

صنعت برق توان جذب سالانه ۲ تا ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را دارد

به گزارش صنعت نیوز، مدیر عامل شرکت توانیر گفت : با توجه به رشد مصرف برق در کشور صنعت برق کشور سالانه ظرفیت جذب ۲ تا ۴ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را دارد.

آرش کردی با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری خارجی اهمیت زیادی دارد ، افزود : این کار ظرایفی نیز دارد از این جهت که با استفاده از سرمایه گذاری خارجی تولید داخل را باید بتوانیم رونق ببخشیم.

وی تاکید کرد: در بحث سرمایه گذاری خارجی باید از حوزه تولید به سمت حوزه های دیگر حرکت کنیم اما نکته مهم در جذب سرمایه گذاری خارجی این است که تولید رونق پیدا کند و با سرمایه گذاری خارجی بحث ورود سرمایه به کشور آسان شود تا تولید کننده داخلی آسیب نبیند.

مدیر عامل توانیر درباره نگرانی های بخش خصوصی از ورود محصولات خارجی که مشابه آن نیز در کشور تولید می شود ، گفت : انتقال فناوری در مذاکرات با خارجی‌ها مدنظر است و حتما باید در کشور این فناوری ها بومی سازی شود چنانکه در حال انجام است و جای نگرانی ندارد.

وی افزود : در مواردی که زمینه فناوری را داریم نباید نگران باشیم و مانند تولید توربین های کلاس E که اکنون در کشور فناوری آن موجود است می توانیم ان را ارتقا دهیم و فناوری توربین های کلاس F را نیز وارد می کنیم و اینگونه انتقال فناوری جای نگرانی ندارد.

کردی تاکید کرد : شرط ما در مذاکرات با خارجی ها این است که فناوری به کشور وارد شود و بماند و تولیدات آینده ما براساس تولید داخلی صورت گیرد.

مدیر عامل توانیر گفت : انتقال فناوری در زمینه کاهش تلفات و هوشمندسازی شبکه برق که فراتر از کنتورهاست و همچنین توسعه تولید انرژی های تجدید پذیر از سیاست های ماست.

وی افزود : شرط ما در مناقصات و مذاکرات با خارجی ها این است که قانون حمایت حداکثری از تولید داخلی مدنظر باشد و شرکتهای خارجی که در کشور ما سرمایه گذاری می کنند هر چقدر از تولیدات سازندگان ایرانی استفاده کنند امتیازات فنی آنها بیشتر خواهد شد.

مدیر عامل توانیر در باره شعار برونگرایی و درون‌زایی گفت: برونگرایی به معنی ورود سرمایه به کشور و درون‌زایی هم افزایش تولید داخلی و رونق بازار اقتصادی کشور است.

کردی تاکید کرد: همه ملاحظات ما این است که تولیدات داخلی دچار مخاطره نشود.

همچنین ببینید

ترانزیت

رشد ۱۳۱ درصدی ترانزیت غیر نفتی در بنادر غرب هرمزگان

ه گزارش صنعت نیوز، مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از رشد۱۳۱ درصدی ترانزیت کالاهای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *