آموزش وردپرس
خانه / مقالات / بهره برداری از انرژی های نو

بهره برداری از انرژی های نو

بحران انرژی بزرگترین معضلی است که جهان صنعتی با آن مواجه خواهد شد و این بحران هر ساله تشدید می شود. تصرف عراق و بحران های منطقه ای منشائی جز تامین امنیت انرژی دنیای صنعتی ندارد این بحران دنیا را آبستن حوادث و جنگها و کشمکش های بسیار نموده است.

,انرژِی,مقالات علمی و صنعتی،معرفی رشته های تحصیلی

انرژِی

مصرف انرژی های فسیلی از نظر میزان رو به افزایش اما از نظر درصد رشد کاهش نسبی دارد از طرف دیگر ذخایر انرژی های فسیلی متناسب با افزایش مصرف در حال کاهش و اتمام است. این واقعیت آینده میلیون ها خودرو و صنایع وابسته به انرژی های فسیلی را مبهم نموده و موجب نگرانی دولتمردان دنیای صنعتی شده است؛ آن در تلاشند تا انرژی های دیگر از جمله انرژی خورشیدی و بادی را جایگزین انرژی فسیلی نمایند این جایگزینی در بسیاری از صنایع تا آینده نزدیک امکان پذیر نمی باشد.استفاده از انرژی های نو رو به افزایش است و تا ۱۵ ساله آینده حدود ۱۶ تا ۱۸ درصد انرژی مصرفی جهان را تامین خواهد نمود.

با وجود کاهش تقاضای جهانی نفت در دراز مدت رشد میزان تقاضا از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۳۰ هم چنان بالا خواهد بود؛ به طوری که در همین مدت مصرف نفت معادل ۴۶ درصد و مصرف گاز معادل ۷۷ درصد رشد خواهد داشت.

همچنین ببینید

ابرها، منبع جدیدی برای تامین انرژی

در سال های اخیر استفاده از منابع جدید انرژی یا به عبارت دیگر انرژی های …


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/santoir/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *