آموزش وردپرس
خانه / جدیدترین اخبار / راهکاری برای تقویت توان طراحی و کاهش هزینه تولید خودروسازان

راهکاری برای تقویت توان طراحی و کاهش هزینه تولید خودروسازان

ه گزارش صنعت نیوز ، یکی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید : در صورتی که خودروسازان بتوانند پایگاه محکمی برای صادرات در کشورهای اطراف ایجاد کنند می توان آینده خوبی را برای صنعت خودرو ایران متصور بود.

حمید گرمابی اظهار داشت : البته دستیابی به این شرایط در حوزه صادرات مستلزم تدوین برنامه ای ویژه در حوزه طراحی و تولید است.

وی تاکید کرد : با طرح موضوع صادرات بی شک گزینه مهمی که به دنبال آن اهمیت می باید توجه به کیفیت در تولید است که بی شک اهرم خوبی برای توسعه صادرات خودروسازان است.

وی اظهار داشت : چنانچه خودروسازان در موقعیت فراهم شده حرکتی جهادی در کیفیت داشته و با قوت و قدرت بیشتر نسبت به طراحی و تولید خودروهای جدید در داخل اقدام کنند علاوه اینکه شاهد تولید خودروهای جدید و ارزان قیمت در ایران هستیم بلکه این مسیر ،شرایط عرضه محصولات به بازارهای صادراتی را سهل الوصول تر خواهد کرد.

وی گفت : امروز خودروسازان داخلی می توانند با توجه به مشترکات زیادی که در تولید و طراحی پلت فرم دارند همکاری هایی مشترکی را به منظور کاهش هزینه تولید ، توسعه تیراژ و دستیابی به قیمت رقابتی برای عرضه محصولاتی در بازارهای داخلی و صادراتی داشته باشند.

نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس دهم تاکید کرد : اگر چه در جریان همکاری مشترک شرکتها زمینه رقابت تا حدودی از بین خواهد رفت  اما به لحاظ افزایش توان تولید حرکت بسیار موثری بوده و می تواند در بهبود جریان تولید و کاهش هزینه و کیفیت نقش موثری داشته باشد.

گرمابی در ادامه با توجه به نقش همکاری ها بر ارتقاء توان تولید بر لزوم تکیه بر توان داخل در جریان طراحی و تولید محصولات جدید تاکید کرد و گفت : البته حرکت در این مسیر مستلزم ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری و حضور قطعه سازان داخلی است تا ارتقاء دانش و تکنولوژی تولید در صنعت قطعه سازی کشور نیز فراهم شود.

 

همچنین ببینید

2064244

به ۷ هزار طرح کوچک و متوسط تسهیلات دادیم

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در سال گذشته ۲۶ هزار میلیارد تومان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *