آموزش وردپرس
خانه / عناوین کل اخبار / نفت و انرژی / برق و اب / فعلا برنامه‌ای برای قطع آب نداریم

فعلا برنامه‌ای برای قطع آب نداریم

علیرضا نوذری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که وزیر نیرو اعلام کرده است امسال قطع آب مشترکان پرمصرف قانونی شده است، آیا این قانون امسال از سوی آبفای تهران اجرا می‌شود گفت: اگرچه قطع آب مشترکان پرمصرف قانون است اما فعلا اجرای آن در برنامه آبفای تهران نیست چرا که قصد ما این است که در شرایط بحرانی سراغ این قانون برویم.

نوذری‌پور با اشاره به اینکه نباید تصور کرد چون وضعیت بارش امسال خوب بوده مشکل کم‌آبی حل شده است، افزود: الگوی مصرف برای مشترکان تهرانی در ماه به ازاء هر خانوار ۲۰ متر مکعب است،بنابراین چنانچه مشترکان ۵ برابر این عدد مصرف کنند جزء مشترکان پرمصرف قرار می‌گیرند.

به گفته وی، ۷۰ درصد جامعه آماری در تهران وضعیت متعادل در مصرف آب دارند.

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت منابع آب زیرزمینی بهتر شده است ؟ اظهار داشت: بارش‌های امسال تا حدودی وضعیت آب‌های سطحی و ذخایر سدها را مناسب کرده است اما این ذخایر تنها مقطع یک ساله را پوشش می‌دهد.

وی افزود: درخصوص منبع آب استراتژیک و منابع زیرزمینی باید بگویم که وضعیت همچنان اسفناک است و باید همچنان در برداشت آب از منابع زیرزمینی دقت بیشتری شود و مردم نیز در مصرف آب دقت بیشتری داشته باشند.

همچنین ببینید

2064244

به ۷ هزار طرح کوچک و متوسط تسهیلات دادیم

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در سال گذشته ۲۶ هزار میلیارد تومان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *