آموزش وردپرس
خانه / جدیدترین اخبار / قیمت نفت خام ایران ۱۳ سنت افزایش یافت

قیمت نفت خام ایران ۱۳ سنت افزایش یافت

به گزارش صنعت نیوز، نماینده همدان در مجلس، برنامه احیای سهم از دست رفته ایران در بازارهای جهانی نفت خام را مهم برشمرد و گفت: مسئولان و مجلس از این اقدام وزارت نفت حمایت می کنند.

امیر خجسته درباره راهبرد دولت یازدهم برای احیای بازار نفت ایران گفت: در پی اعمال محدودیت‌های تحریم با هدف ایجاد فشار اقتصادی بر کشور، روند صادرات نفت خام ایران با مشکل روبرو شد؛ از این رو، تلاش برای احیای سهم از دست رفته ایران در بازار نفت با اهمیت ارزیابی می شود

وی، برنامه های کنونی دولت برای احیای سهم از دست رفته ایران در بازار نفت را سازنده دانست و گفت: ایران هم اکنون روزانه بیش از ۲ میلیون بشکه نفت خام صادر می کند. از این رو، امید می رود با تلاش مسئولان و حمایت‌های مجلس، به رقم موردنظر دست یابیم.

این نماینده مجلس دهم گفت: تعلل در امضای قراردادهای جدید نفتی سبب زیان کشور در برداشت نفت و گاز از میدان‌های مشترک می شود و منجر به نفع رقیبان در بهره برداری از میدان‌هاست. از این رو همه باید تلاش کنند سهم ایران هدر نرود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: باید در بخش سرمایه‌گذاری‌ها در نفت و دیگر بخش‌های اقتصادی کشور، بیش از وضع کنونی از بخش خصوصی و اصل ۴۴ قانون اساسی بهره برد.

سید محسن قمصری، مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران، پیشتر در گفتگو با شانا مجموع صادرات نفت و میعانات گازی ایران را در ماه ژوئیه ۲ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز اعلام کرده بود و سهم میعانات گازی از این مقدار را ۶۰۰ هزار بشکه در روز دانست.

همچنین ببینید

Forwarding

ممنوعیت خرید خارجی ۱۱۴ کالای مشابه تولید داخل

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت: اظهار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *