آموزش وردپرس
خانه / عناوین کل اخبار / صنعت تجارت / تجارت / ممنوعیت خرید خارجی ۱۱۴ کالای مشابه تولید داخل

ممنوعیت خرید خارجی ۱۱۴ کالای مشابه تولید داخل

به گزارش صنعت نیوز، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت: اظهار کرد : با تصویب هیئت دولت خرید ۱۱۴ کالای خارجی مشابه تولید داخلی توسط دستگاه های دولتی ممنوع شد.

علی آبادی فراهانی  با بیان ممنوعیت خرید خارجی کالاهای دارای تولید مشابه خارجی برای دستگاههای دولتی افزود : پیش از این در سال ۱۳۹۳ مصوبه مربوطه برای ۱۸۳ قلم کالا بود و در سال  نیز۹۴ این مصوبه ۱۸۱ قلم کالا را در بر می گرفت.

وی همچنین با اشاره به نشست  هیئت وزیران افزود : در این جلسه با اضافه شدن تعداد ۱۱۴ قلم کالا به فهرست کالاهای خارجی مشابه تولید داخلی دارای ممنوعیت خرید توسط دستگاه های دولتی موافقت شد.

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت  همچنین درادامه  گفت : امسال فهرست اقلام وارداتی که دارای تولید داخلی مشابه ‌باشند توسط وزارت صنعت ، معدن و تجارت احصاء و ممنوعیت ثبت سفارش این کالاها به مراجع ذیصلاح ارسال شد.

علی آبادی فراهانی اظهار کرد : به استناد احکام دائمی قانون برنامه‌های توسعه کشور  مبنی بر عدم وضع موانع غیرفنی و غیرتعرفه‌ای از تولیدات داخلی با تعیین حقوق ورودی مناسب حمایت لازم از تولیدات داخلی بعمل آمده است.

وی با اشاره به پایش مستمر و هر ساله فهرست اقلام وارداتی که دارای تولید داخلی مشابه ‌باشند ، افزود :  توسط هیأت وزیران مراحل تصویب ممنوعیت ثبت سفارش و محدودیت در واردات تصویب و ابلاغ گردید.

علی آبادی فراهانی تصریح کرد : در راستای اجرای ماده ۴ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان،‌واردات بسیاری از کالاها با اخذ نمایندگی از شرکت خارجی امکان‌پذیر گردیده است.

همچنین ببینید

2064244

به ۷ هزار طرح کوچک و متوسط تسهیلات دادیم

به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در سال گذشته ۲۶ هزار میلیارد تومان …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *